ATC - OKRUCHY SZTUKI - MALARSTWO WSPÓŁCZESNE * MODERN PAINTING

Witajcie.

Kolejny okruch sztuki, to malarstwo współczesne, którego początek określa się na połowę XX wieku.
Malarstwa współczesnego jako kierunku w sztuce nie można jednoznacznie określić, ponieważ panuje tu duża dowolność środków wyrazu. Kompozycja, przestrzeń, perspektywa, kolor i barwa, tonacja barwna, plama, światło, linia i kreska, faktura, bryła  - tu wszystkie chwyty dozwolone.

Miałam dylemat, jakiego malarza wybrać i jakie dzieło pokazać do inspirowania w dzisiejszym wyzwaniu i po dłuższym namyśle wybrałam polskiego artystę Franciszka Starowieyskiego.
Jego prace są ekscentryczne, czasem skandaliczne, pełno w nich surrealistycznych ujęć postaci, co powoduje, że nie można przejść obojętnie obok jego dzieł.
Znany był również z tego, że organizował spektakl Teatr Rysowania, był to performance podczas którego Starowieyski tworzył rysunki z udziałem publiczności. 
Nie będę Was zarzucać informacjami o Franciszku Starowieyskim - jeśli jesteście ciekawi tej postaci, to bardzo ciekawie piszą o Nim na portalu Culture jak również na Biznes i Styl, a Jego twórczość jest prezentowana na stronie Polish Poster Gallery.

Poniższy plakat jest inspiracją naszego wyzwania. Moja interpretacja wrześniowego tematu
a to interpretacja Zuzany


Myślę, że temat wyzwania daje ogromne możliwości i tworząc ATC można dać upust twórczemu szaleństwu, zatem zapraszamy Was do udziału nie tylko w wyzwaniu, ale również do wymiany kartami ATC.
 

 Swoje prace możecie prezentować dodając link do żaby, która jest otwarta do  7 października 2018 r.  do 23:55.
Do wymiany zapisujcie się  w komentarzach do 17 września 2018. Następnego dnia ogłosimy pary wymiankowe.  Do wymiany można zapisać się z maksymalnie dwoma osobami.
Prace wysyłamy do końca miesiąca, adresami wymieniamy się mailowo.
Proszę trzymać się zasad oraz poinformować swoją parę o dotarciu przesyłki lub wyjaśnić, gdy okaże się, że opóźnimy wymianę.

You can send your crafts by using InLinkz, which is open till 7th October 2018 till 11:55pm. You can sign to exchange up to two people in untill 17th September 2018 and we will announce pairs the next day. Please send your craft no latter then end of the month, please share your home address via email. Make sure you follow all rules and please let the other person know when you will post your package or if you expect some delays.https://www.facebook.com/groups/artgrupaatc/        4 komentarze:

Copyright © 2014 ArtGrupa ATC , Blogger