ATC - OKRUCHY SZTUKI - MODERNIZM.

Witajcie,
W lutowym wyzwaniu zajmiemy się  nurtem, który obejmuje przemiany, jakie rozpoczęły się w sztuce w latach 60 XIX w. i trwają do dziś.
Modernizm - bo to o nim mowa, to sztuka nowoczesna z koncepcją piękna nieopierającego się na klasycznej proporcji, harmonii i umiarze, z nowymi technikami, materiałami, z eksperymentowaniem.
Bohaterką naszego wyzwania jest Sam Toft - współczesna angielska artystka, która jest Wam pewnie znana z Ikei, gdzie sprzedawane są reprodukcje Jej humorystycznych grafik.
Technika, którą się posługuje w Swoich pracach, to pastele; wierzch pasteli olejnych pokrywa kolorowym atramentem lub tuszem, po wyschnięciu zeskrobuje go, nadając różne tekstury. Może chcecie zobaczyć jak używa tej techniki?  Zapraszam na film.


A na obrazach zobaczycie Jej wyimaginowanych przyjaciół Ernesta Mustard i jego żonę Violet Mustard wraz z ich ekscentrycznymi zwierzętami i przyjaciółmi.
Natchnieniem w tym wyzwaniu jest obraz "Tea for two", ale jeśli nie jest to dla Was wystarczające, możecie  odwiedzić oficjalną stronę Sam Toft lub zerknąć na Jej profil na FB.Gibonik i Zuzana inspirują nas Swoimi ATC - uważam, że ich prace są dla nas wspaniałą zachętą do tworzenia i zaproszeniem do udziału w wyzwaniu.
A ja Was zapraszam również do wymiany kart ATC.
Iwona

Swoje prace możecie prezentować dodając link do żaby, która jest otwarta do  7 marca 2018 r.  do 23:55.
Do wymiany zapisujcie się  w komentarzach do 17 lutego 2018. Następnego dnia ogłosimy pary wymiankowe.  Do wymiany można zapisać się z maksymalnie dwoma osobami.
Prace wysyłamy do końca miesiąca, adresami wymieniamy się mailowo.
Proszę trzymać się zasad oraz poinformować swoją parę o dotarciu przesyłki lub wyjaśnić, gdy okaże się, że opóźnimy wymianę.

You can send your crafts by using InLinkz, which is open till 7th March 2018 till 11:55pm. You can sign to exchange up to two people in untill 17th February 2018 and we will announce pairs the next day. Please send your craft no latter then end of the month, please share your home address via email. Make sure you follow all rules and please let the other person know when you will post your package or if you expect some delays.9 komentarzy:

Copyright © 2014 ArtGrupa ATC , Blogger